bpg.bioszkem



ehejja@bpg.hu

Házi dolgozat - word-ben

 

   Kedves 7. osztályos tanuló!

 

   A következő témakörökből választhatsz egyet, amelyet word dokumentumban kérek elkészíteni. Terjedelme 2 oldal legyen (A/4) 12-es betűmérettel, a témát érdekességekkel tűzdelve kérem feldolgozni, amennyiben képet is teszel bele, akkor értelemszerűen az nem számoltatik bele a 2 oldal terjedelembe.

 Ha témát kiválasztottad, akkor ezt írd meg nekem, hogy én (x.y tanuló, a ........ témát választottam) Ha jóváhagytam, akkor munkához is láthatsz. Erre azért van szükség, mert egy témát egy osztályban, csak egy ember dolgozhat fel.

  Ha kész, akkor az ehejja@ bpg.hu címre küld át (nem kell kinyomtatni)!

  Beküldési határidő : 2020. január 10.

  Egy tanuló, csak egy házi dolgozatot készíthet! Ezzel egy 5-ös szerzésére van lehetőséged!

  A témá a következők:

  1. Niels Bohr élete és munkássága

  2. Hevessy György élete és munkássága

  3. Marie Curie élete és munkássága

  4. Amadeo Avogadro élete é munkássága

  5. szappankészítés kémiája a hatóanyagok emberi szervezetre való hatására is kitérhetsz, miért jó vagy éppen miért nem jó bizonyos hatóanyag a szervezetünk számára. Miért nem jók a tömegtermékek ebben az esetben -tartósítószerek hatása az enberi szervezetre)

  6. parfümkészítés kémiája (a hatóanyagok emberi szervezetre való hatására is kitérhetsz, miért jó vagy éppen miért nem jó bizonyos hatóanyag a szervezetünk számára. Miért nem jók a tömegtermékek ebben az esetben -tartósítószerek hatása az enberi szervezetre)

 7. Lőporgyártás története és kémiája

 8. vas kinyerése a vasércből

  9. alumínium kinyerése bauxitból

  10. A gyémánt (szerkezete, milyen atomokból áll, milyen tulajdonságokkal bír, lelőhelye, felhasználási területei stb)

  11. Az arany (milyen tulajdonságokkal bír, lelőhelye, felhasználási területei, történelmi jelentősége- aranyláz stb)

  12. Halpusztulás oxigénhiány következtében ( az oxigén tulajdonságai, jelentősége a vízi élőlények életében, az oxigén oldódása hideg és meleg vízben, az oxigénhiány következményei, a vízszennyezés honnan ered, mik a következményei, mi okoz vízszennyezést stb)

  13. Mengyelejev élete és munkássága

  15. A nátrium, mint elem tulajdonságai, vízzel való reakciója, klórral való reakciója.

  16. alkálifémekről általában, az ide tartozó elemekről röviden érdekes tulajdonságok, reakcióik, felhasználásuk, előfordulásuk.

  17. Alkáliföldfémekről általában, az ide tartozó elemekről röviden érdekes tulajdonságok, reakcióik, felhasználásuk, előfordulásuk.

  18. Halogénekről általában, az ide tartozó elemekről röviden érdekes tulajdonságok, reakcióik, felhasználásuk, előfordulásuk.

  19. Nemesgázokról általában, az ide tartozó elemekről röviden érdekes tulajdonságok, reakcióik, felhasználásuk, előfordulásuk.

  20. Átmeneti fémek (melyek ezek az elemek a periódusos rendszerben, milyen tulajdonságokkal bírnak, mire használjuk őket, előfordulásuk stb.)

  21. Réz tulajdonságai, fontos reakciói, mire használjuk, előfordulása, fontos ötvözete a bronz, erről is lehet írni, történelmi kor a bronzkor, erről is beszélni, hogy honnan ered ennek a kornak az elnevezése stb.

  22. Vas tulajdonságai, fontos reakciói, mire használjuk, előfordulása, acél, mint fontos ötvözetéről beszélni.

  23. Szén allotróp módusulatai a grafit és a fullerének ezek jelentősége, tulajdonságai, előfordulásuk, felhasználásuk. Grafén - mi ez, jelentősége, felhasználása stb.

  24. Kén tulajdonságai, fontos reakciói, mire használjuk, előfordulása. Kén-dioxid tulajdonságai, hogyan keletkezik, mi az a savas eső, mi az összefüggés a savas eső és a kén-dioxid között.

  25. Foszfor és tulajdonságai, vörös és fehér foszfor tulajdonságai. Foszforeszkálás mit jelent? Mi az a lidércfény? Miért fontos az emberi szervezetben a foszfor?

 26. Irinyi János élete és munkássága, a gyufa felfedezése, története.

 

 

 

Készíts ingyenes honlapot Webnode